Piazzolla na osiem wiolonczel - NOSPR
Piazzolla na osiem wiolonczel
Tyle wiolonczel? Kto to słyszał? A jednak – repertuar na zespoły wiolonczelowe ciągle się powiększa. To nie tylko opracowania, ale też całkiem nowe utwory, bo wciąż powstają zespoły, które muszą mieć co grać. Skąd się to wzięło? Gdyby sięgnąć pamięcią wstecz historii muzyki, nasuwa się skojarzenie z konsortami wiol – w renesansie i baroku tak nazywano zespoły pokrewnych instrumentów o różnych rozmiarach i skalach, które z czasem wyewoluowały w dobrze nam znane skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy. Jednak muzyka na zespoły samych skrzypiec czy altówek istnieje dziś w ilościach śladowych. A grupy wiolonczelowe kwitną!
Wiolonczeliści odbijają sobie w ten sposób lata istnienia w cieniu skrzypków. Ich instrument ma bardzo szeroką skalę, przyjazną naszym uszom, bo zbliżoną do ludzkiego głosu. Dźwięk wiolonczeli ma ciepłą i ciemną, głęboką barwę. Jej śpiew nas przekonuje. Śpiew pięciu, sześciu, ośmiu wiolonczel to już prawdziwy chór. Zwłaszcza kiedy są to wiolonczele NOSPR…
Adam Suprynowicz
Czas trwania koncertu: ok. 90 minut
Ten koncert może być częścią „Mojego karnetu”. Sprawdź szczegóły i skomponuj „Mój karnet” dowolnie, wybierając spośród koncertów różnych serii w sali kameralnej i koncertowej – więcej informacji.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi parkingów w Strefie Kultury – ważne informacje o parkingach
Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą w NOSPR – wskazówki dla uczestników wydarzeń.
Najbliższe koncerty
Grupa Rodzina mini / (dzieci 7 – 18 miesięcy)
Sala kameralna